Preliminary Startlist WLV Int. Indoor Meeting



Women

3000m Walking, 1910 - 2003

DSG Volksbank WienGroligDorothea1951AUT18:18,39
DSG Volksbank WienMichlfeitKarmella1949AUT22:06,40
Fc-DonaldKonradChristine1956AUT9:00,00
LCAV Jodl PackagingZirknitzerAndrea1958AUT16:43,05
LV Falsche HasenOrsolitsBrigitte1958AUT18:30,00
TUS FeldbachKalcherMaria1956AUT23:08,14
TUS FeldbachPraschCatherine2003AUT25:49,82
TV FürstenfeldTrieblChrista1960AUT20:01,30
U taf ParndorfSchwantzerMonika1955AUT19:16,00
UVB PurgstallKovacsAndrea1980HUN14:35,77
vereinslosRadziewinskaUrszula1972POL22:49,00

60m, 1910 - 2003

AD MASSHorvatAnita1996SLO7,72
AK PanvitaBenkoAnja1995SLO8,04
AK PanvitaGrofRia2000SLO8,04
AK PanvitaKopunSabina1998SLO8,24
AK PanvitaKreftLara2002SLO8,94
AK PanvitaPavlinjekNatalija1998SLO8,18
AT GrazRathoferIrma1999AUT8,75
AT GrazSchalamonLeonie2001AUT8,85
ATSV OMV AuersthalRoncoElena2003AUT8,46
ATSV OMV AuersthalSchlosserAlice2000AUT8,24
ATSV OMV AuersthalSchormAndrea2000AUT8,30
DSG Volksbank WienKellyMarnie2002GBR8,44
DSG Volksbank WienMenapaceVerena1986AUT8,00
DSG Volksbank WienSchurianNina-Katharina1997AUT8,32
DSG Volksbank WienZykaYoko2002AUT8,94
DSG-WienSalamoneAlessia1996ITA8,76
KSV AlutechnikLilekHannah1998AUT8,48
SVS-LeichtathletikFoitikJulia2002AUT8,52
SVS-LeichtathletikHladkyLisa1995AUT8,21
SVS-LeichtathletikKneringerRuth2002AUT8,69
SVS-LeichtathletikLiuNina2002AUT9,41
SVS-LeichtathletikNovakDarja2000AUT8,73
SVS-LeichtathletikSimonKarin 1995AUT8,34
SVS-LeichtathletikTeufelNadine2000AUT8,08
ULC Riverside MödlingBrunnerAmelie2002AUT8,48
ULC Riverside MödlingHafnerAstrid1998AUT8,10
ULC Riverside MödlingLegerPauline2003AUT8,66
ULC Riverside MödlingTaschLeonie2001AUT8,35
ULC WeinlandSpazirerLena2003AUT8,05
ULV KremsLindnerMagdalena2000AUT7,73
Union St.PöltenKleiserViola1990AUT7,52
Union St.PöltenKoberweinSabrina2001AUT8,25
Union St.PöltenPresslerLena2001AUT7,06
Union St.PöltenSimonTina2001AUT8,77
Union St. PöltenAfflenzerFranziska1998AUT7,88
Union St. PöltenEdlingerIsabelle2002AUT7,38
Union St.PöltenPolakBianca1999AUT8,34
Union St.PöltenSchoberlechnerMichelle1999AUT8,26
Union West WienKremerNadine1994LUX9,58
WAT-AthleticsZimmerSarah1996AUT7,68
ZACFerencziMelinda1997HUN7,67

200m, 1910 - 2003

AD MASSHorvatAnita1996SLO24,30
AK PanvitaBenkoAnja1995SLO25,20
AK PanvitaGrofRia2000SLO26,48
AK PanvitaKadisMaja1996SLO28,78
AK PanvitaKopunSabina1998SLO26,23
AK PanvitaKreftLara2002SLO29,15
AK PanvitaPavlinjekNatalija1998SLO26,87
AK Panvita Murska SobotaTamiScancar 2000SLO24,43
AT GrazRathoferIrma1999AUT25,00
AT GrazSchalamonLeonie2001AUT28,90
ATSV OMV AuersthalRoncoElena2003AUT28,95
ATSV OMV AuersthalSchlosserAlice2000AUT26,70
ATSV OMV AuersthalSchormAndrea2000AUT27,13
DSG Volksbank WienKellyMarnie2002GBR27,20
DSG Volksbank WienMenapaceVerena1986AUT26,08
DSG Volksbank WienZykaYoko2002AUT29,50
KSV AlutechnikLilekHannah1998AUT27,60
Laufteam Burgenland EisenstadtBredlingerCaroline2001AUT27,34
SG Sparkasse GötzisBeiserTheresia Viktoria1998AUT26,99
SVS SchwechatKölblAstrid1983AUT27,75
SVS-LeichtathletikFoitikJulia2002AUT28,83
SVS-LeichtathletikHladkyLisa1995AUT26,70
SVS-LeichtathletikKneringerRuth2002AUT29,33
SVS-LeichtathletikNovakDarja2000AUT27,20
SVS-LeichtathletikSimonKarin 1995AUT25,70
SVS-LeichtathletikTeufelNadine2000AUT25,33
ULC Riverside MödlingBrunnerAmelie2002AUT27,44
ULC Riverside MödlingHafnerAstrid1998AUT26,58
ULC Riverside MödlingLegerPauline2003AUT28,28
ULC Riverside MödlingSpringerLeonie2000AUT26,00
ULC Riverside MödlingTaschLeonie2001AUT27,79
ULV KremsLindnerMagdalena2000AUT24,69
Union St.PöltenKleiserViola1990AUT23,80
Union St.PöltenKoberweinSabrina2001AUT27,21
Union St.PöltenPresslerLena2001AUT25,81
Union St.PöltenSimonTina2001AUT29,00
Union Pottenstein NovacekLena1999AUT26,79
Union St. PöltenAfflenzerFranziska1998AUT26,04
Union St. PöltenEdlingerIsabelle2002AUT27,70
Union St.PöltenPolakBianca1999AUT27,07
Union St.PöltenSchoberlechnerMichelle1999AUT27,00
Union West-Wien Leichtathletik PoltMarie-Helene1997AUT25,79
ZACFerencziMelinda1997HUN24,67

400m, 1910 - 2003

DSG Volksbank WienMenapaceVerena1986AUT56,82
Laufteam Burgenland EisenstadtBredlingerCaroline2001AUT58,92
ULC Riverside MödlingHafnerAstrid1998AUT59,90

800m, 1910 - 2003

AK PanvitaRosEla2003SLO2:39,95
taem2012Pöltner-HolkovicElisabeth1972AUT2:23,45
ULC Riverside MödlingMillonigJulia1995AUT2:11,95
ULC Riverside MödlingMillonigLena1998AUT2:19,84
ULC WeinlandSpazirerAnna 2003AUT2:37,01

1500m, 1910 - 2003

AK KRKA NOVO MESTOBredaSkedelj1993SLO4:41,14
LC WaldviertelFührerSarah2000AUT4:54,96
taem2012Pöltner-HolkovicElisabeth1972AUT4:50,00
team2012.atWutzLemuela1998AUT5:03,28
TSV St. KonradKronbergerKarin1993AUT4:45,33
UAB AthleticsSinnRicarda1996AUT4:52,12

3000m, 1910 - 2003

AK KRKA NOVO MESTOBredaSkedelj1993SLO10:32,30
LCAV Jodl PackagingBachlBettina1988AUT10:28,84
UAB AthleticsPreislKerstin2003AUT12:04,66
ULC Riverside MödlingMillonigJulia1995AUT9:47,66
ULC Riverside MödlingMillonigLena1998AUT9:38,23

60m Hurdles, 1910 - 2003

DSG Volksbank WienZensCathie1994LUX9,36
ULC Riverside MödlingSpringerLeonie2000AUT8,92
Union Pottenstein NovacekLena1999AUT9,63

Highjump, 1910 - 2003

DSG Volksbank WienKrasovskiy Ekaterina1984AUT1,86
DSG Volksbank WienZensCathie1994LUX1,65
Klagenfurter Leichtathletik ClubGollnerMonika1974AUT1,92
SG Sparkasse GötzisBeiserTheresia Viktoria1998AUT1,50

Men

3000m Walking, 1910 - 2003

ASV ErfurtSchaefferUdo1950GER16:23,08
CricketBinderKurt1957AUT9:00,00
DSG Volksbank WienBrouschekGerhard1954AUT18:37,09
DSG Volksbank WienMichlfeitRudolf1946AUT19:21,04
Fc-DonaldKonradChristine1956AUT9:00,00
Fc-DonaldKonradChristine1956AUT9:00,00
Fc-DonaldKonradChristine1956AUT9:00,00
LC ProfisHeinzlRainer1972AUT15:34,11
SVS-LeichtathletikKropikFranz1968AUT15:27,28
SVS-LeichtathletikSiegeleJohann1948AUT18:09,19
TUS FeldbachGlockengießerWerner1954AUT22:41,64
TUS FeldbachpraschReinhold1955AUT25:00,00
TUS FeldbachStrasserJohann1961AUT17:45,72
TV Gleisdorf 1877HirschmuglDietmar1968AUT9:00,00
TV Spittal 1872StriederHermann1941AUT19:43,41

60m, 1910 - 2003

ZACBaloghPeter1996HUN7,02
AK KRKAStuparUrh1991SLO7,25
AK KrkaStuparUrh 1991SLO7,25
AK KrkaStuparUrh 1991SLO7,25
AK PanvitaForjanicAlen1998SLO7,45
AK PanvitaHorvatMarko 1998SLO7,41
AK PanvitaKAPUNErik1991SLO7,62
AK PanvitaKosiBenjamin 1995SLO7,48
AK PanvitaKuzmaLuka2001SLO8,04
AK PanvitaZerjavLuka1998SLO7,49
AK VelenjeHribarsekPeter1992SLO7,06
Atletski Klub GoricaLebanEnej1996SLO6,88
ATSV OMV AuersthalKöckThomas2000AUT7,43
ATSV OMV AuersthalSchlosserJulian2000AUT7,35
ATSV-LINZ-LARosenthalerThomas1992AUT6,97
ATSV-LINZ-LARosenthalerChristoph1994AUT7,15
DSG Volksbank Wien AbdourahamaneFousseni1998BEN7,66
DSG Volksbank WienAbrahamianGevorg1990ARM7,29
DSG Volksbank Wien ArtnerMarcus1998AUT7,82
DSG Volksbank WienBeutelMatthias1996GER6,00
DSG Volksbank WienGbikpi-BenissanRichard1998AUT7,50
DSG Volksbank WienKolliasChristos2002GRE7,71
DSG Volksbank WienKornfeldMarkus1990AUT7,14
DSG Volksbank WienMalischnigJulian2002AUT8,10
DSG Volksbank WienSadatMahdi1995AAR8,00
DSG Volksbank WienSchweitzerLucas1990AUT7,32
DSG Volksbank WienSmetanaChristian1988AUT7,16
DSG Volksbank WienSteurerKevin1999AUT7,65
DSG Volksbank WienUngerAndreas1995AUT7,27
DSG Volksbank Wien ZwietnigRoman2000AUT7,43
South Africa Erasmus Emile1992RSA6,00
South Africa Erasmus Emile1992RSA6,00
SVS LeichtathletikBesnikniki1999AUT7,80
SVS LeichtathletikHufnaglDominik1997AUT7,09
SVS Schwechat ChudarekBernhard1989AUT7,07
SVS Schwechat SzalayMichael1992AUT7,10
SVS-LeichtathletikDarazsManuel2002AUT7,76
SVS-LeichtathletikLachkovicsNoah2000AUT7,45
SVS-LeichtathletikNahlerNicolaus2003AUT9,62
TGW Zehnkampf UnionMylak Gabriel1999AUT7,40
ULC Riverside MödlingBeckertSimon2002AUT7,75
ULC Riverside MödlingFuchsMarkus1995AUT6,73
ULC Riverside MödlingLevinGottl 1999AUT7,16
ULC Riverside MödlingNnamdiChukwuma1999AUT7,08
ULC WeinlandBauch Emanuel 1986AUT7,30
ULC WeinlandBohynikPascal1998AUT7,19
ULC WEINLANDGriesselPhilipp1989AUT7,41
ULC WeinlandHolzingerThomas1997AUT7,31
ULC WeinlandMünzkerMaximilian1998AUT6,92
ULC WEINLANDReichlLukas1998AUT7,58
Ulv kremsBranislavPuvak1978AUT7,81
ULV KremsGebhardtMario1996AUT6,95
ULV KremsKoppMichael1994AUT7,27
ULV KremsLindnerMagdalena2000AUT7,73
ULV KremsSkalvyGordon1997AUT7,18
ULV KremsWeissensteinerPhilipp2001AUT7,68
ULV KremsWeiussensteinerManuel1999AUT7,38
Union St. PöltenNichols-BardiDaiyehan2001AUT7,14
Union St.PöltenGrillBenjamin1985AUT6,74
Union St.PöltenWagnerTim1998AUT7,47
USI WienDjukicDimitrije1997BIH7,40
ZACBakiBarnabas1999HUN7,19
ZACDienesMatyas2001HUN7,36

200m, 1910 - 2003

AK KRKAStuparUrh1991SLO22,64
AK KrkaStuparUrh 1991SLO22,64
AK PanvitaForjanicAlen1998SLO24,20
AK PanvitaHorvatMarko 1998SLO23,98
AK PanvitaKosiBenjamin 1995SLO23,98
AK PanvitaKuzmaLuka2001SLO25,65
AK PanvitaZerjavLuka1998SLO23,19
AK VelenjeHribarsekPeter1992SLO21,83
ATSV OMV AuersthalKöckThomas2000AUT24,67
ATSV OMV AuersthalSchlosserJulian2000AUT23,15
ATSV-LINZ-LARosenthalerThomas1992AUT22,20
ATSV-LINZ-LARosenthalerChristoph1994AUT22,50
DSG Volksbank Wien AbdourahamaneFousseni1998BEN19,00
DSG Volksbank Wien ArtnerMarcus1998AUT24,94
DSG Volksbank WienAvanesyanShahen1991ARM24,00
DSG Volksbank WienGbikpi-BenissanRichard1998AUT24,40
DSG Volksbank WienKolliasChristos2002GRE25,60
DSG Volksbank WienKornfeldMarkus1990AUT21,90
DSG Volksbank WienMalischnigJulian2002AUT24,50
DSG Volksbank WienSmetanaChristian1988AUT22,33
DSG Volksbank WienSteurerKevin1999AUT24,24
DSG Volksbank Wien ZwietnigRoman2000AUT23,41
KSV alutechnikGauglSebastian1997AUT22,58
lac wolfsberghollaufedwin1993AUT22,28
lac wolfsberghollaufreinhold1993AUT22,09
SVS Schwechat ChudarekBernhard1989AUT22,09
SVS-LeichtathletikDarazsManuel2002AUT24,73
TGW Zehnkampf UnionMylak Gabriel1999AUT23,20
ULC Riverside MödlingBeckertSimon2002AUT25,35
ULC Riverside MödlingLevinGottl 1999AUT23,11
ULC WeinlandBauch Emanuel 1986AUT23,55
ULC WEINLANDGriesselPhilipp1989AUT23,20
ULC WEINLANDGriesselPhilipp1989AUT23,20
Ulv kremsBranislavPuvak1978AUT25,92
ULV KremsGebhardtMario1996AUT21,84
ULV KremsLindnerMagdalena2000AUT24,69
ULV KremsSkalvyGordon1997AUT22,34
ULV KremsWeissensteinerPhilipp2001AUT24,39
ULV KremsWeiussensteinerManuel1999AUT22,99
Union St. PöltenNichols-BardiDaiyehan2001AUT23,33
Union St.PöltenWagnerTim1998AUT22,64
ZACBakiBarnabas1999HUN22,69
ZACDienesMatyas2001HUN23,96

400m, 1910 - 2003

ATSV-LINZ-LARieglerSimon1990AUT50,70
KSV alutechnikGauglSebastian1997AUT49,85
KSV alutechnikKarnerDaniel1999AUT53,70
KSV alutechnikTeublChristoph2000AUT52,50
KUS ÖBV Pro TeamKudrnofskyDimitri1988AUT50,90
KUS ÖBV Pro TeamStadlmannDominik1995AUT49,22
SVS LeichtathletikMartaugabriel1999AUT54,00
ULC Riverside MödlingManuelPeczar2001AUT55,13
ULC Riverside MödlingRobinCserveny1998AUT54,08
ULC Riverside MödlingThomasFrenkenberger1999AUT56,11
Ulv kremsBranislavPuvak1978AUT54,25
ULV KremsGebhardtMario1996AUT47,47
Union St.PöltenWagnerTim1998AUT50,42

800m, 1910 - 2003

KSV alutechnikKarnerDaniel1999AUT1:59,19
SU IGLA long lifeBeyerJosef1966AUT2:18,00
team2012HolkovicGerald1963AUT2:20,00

1500m, 1910 - 2003

AK Slavia UK BratislavaJablokovAlexander1991SVK3:57,33
Debreceni SportcentrumMartonPapai1995HUN3:48,32
team2012HolkovicGerald1963AUT4:45,00
team2012.atBossowskiJakub1970AUT4:42,00
UAB-AthleticsSungiAlfred 1969AUT4:13,17

3000m, 1910 - 2003

DSG Maria ElendKokalyAlbert2000AUT8:57,31
KUS ÖBV ProTeamBauernfeindMario1991AUT8:54,36
LAC KlagenfurtLieglBernhard1973AUT10:27,67
LAC KlagenfurtSchusserMorgan2001AUT9:28,41
LAC KlagenfurtWadlMichael1986AUT9:09,30
LG WienJumayeMuhammad Taqi1999AUT10:04,75
SU IGLA long lifeKreutzerJulian1996AUT8:55,59

60m Hurdles, 1910 - 2003

DSG Volksbank WienDomenigFlorian1995AUT8,24
DSG Volksbank Wien WeilharterLukas1998AUT8,88
ULC LinzKainrathMartin1994AUT8,09
ULC Riverside MödlingHerman-AlexanderBeckert1999AUT8,76
ULC WeinlandHolzingerThomas1997AUT8,29
ULC WeinlandThomasHolzinger1997AUT8,29
Ulv kremsBranislavPuvak1978AUT8,57

Highjump, 1910 - 2003